Oksijenli Su ile Saç Açma

0
960
Oksijenli Su ile Saç Açma
Oksijenli Su ile Saç Açma

Saç renginizi açmak istiyorsunuz ve birçok yöntem denemenize rağmen başarılı olamadınız mı? O halde bu yazımız tam size göre. Oksijenli su ile saç açma yöntemini doğal yollarla saç rengini açmayı denemiş ama sonuç elde edememiş olanlar için öneriyoruz. Oksijenli su ile saç rengi açmak saçları yıprattığı için öncelikle doğal yöntemleri denemelisiniz. Kimyasal adıyla hidrojen peroksit (Kimyasal formülü: H2O2) yani oksijenli suyla saç açma yöntemi daha çabuk sonuç vermektedir. Belirttiğimiz gibi saçları yıprattığı için oksijenli su kullanmadan önce ve sonra muhakkak saç kremi kullanmalısınız.

Oksijenli suyu hemen hemen tüm eczanelerden temin edebilir, dikkatli olmak kaydıyla evde kendi başınıza saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken noktalardan ilki oksijenli suyu aşırı kullanmamak. Gereğinden çok fazla kullandığınız takdirde saçların yanmasına, zayıflamasına ve hatta dökülmesine neden olabilir. Kullanırken teninize ya da saç derinize değdirmemeye dikkat edin ve ellerinize değme ihtimali yüksek olduğundan eldiven kullanmalısınız. Ten ile teması halinde hemen bolca suyla yıkayın.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi oksijenli su ile saç açma işleminden önce ve sonra mutlaka saçlarınıza bakım yapmalısınız. En basit haliyle saç bakım kremlerinden kullanmanızı öneriyoruz.

Oksijenli suyla saç açmadan önce saçlarınızda boya olmamalı veya başka bir kimyasal işlem görmemiş olmalıdır. Eğer boyalı veya kimyasal işlem görmüş ise saçlarınızın yıpranma olasılığı ve saç renginizin açılmama olasılığı daha yüksek olacaktır.

Oksijenli su işleminin doğru sonuç vermesi için ısıya ihtiyaç duyulmaktadır. Oksijenli suyu uyguladıktan sonra saç kurutma makinesiyle saçlarınızı kurutmalısınız. Bu ısı işlemi güneş ışığında daha verimli olmaktadır. Kış aylarında olduğumuz için bu pek mümkün olmadığından işlemi saç kurutma makinesi ile yapın ve yeterince kuruduğundan emin olun.  Oksijenli su ile saç açma yöntemini ısı nedeniyle yaz aylarında uygulamanız daha hızlı ve doğru sonuçlar doğuracaktır.

Oksijenli Su ile Saç Açma

Yukarıda oksijenli su, oksijenli suyu uygulamadan önceki ve uyguladıktan sonraki süreç hakkında dikkate alınması gereken önemli bilgiler verdik. Şimdi oksijenli su nasıl uygulanır gelin birlikte öğrenelim.

Eğer kozmetik ürün satan yerlerden sizin için karışım haline getirilmiş hazır olanlardan almayacaksanız bire bir oranında normal su ile karışım yapmalısınız. Hidrojen peroksit kuvvetli bir madde olduğundan saf haliyle kullanmanızı önermiyoruz. Bu nedenle karışımı hazırlarken bire bir oranında, yani kullanacağınız oksijenli su kadar temiz su karıştırmalısınız.

Oksijenli su karışımını hazırladıktan sonra bir sprey şişesine koyarak saçlarınıza sıkabilir, bir tarak yardımı ile de uygulamak istediğiniz bölgeye sıktıktan sonra tarayarak eşit şekilde yayılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece saç renginiz her yerde eşit oranda açılmış olacaktır.

Saçlarınızın istediğiniz kısımlarına oksijenli suyu uyguladıktan sonra güneşte 1 saat kadar bekleyerek ısıya maruz bırakmanız gerekmektedir. Eğer şu anda olduğu gibi kış aylarındaysanız ısı işlemini fön makinesi ile yapabilirsiniz.

Isı işlemini tamamladıktan sonra saçlarınızı şampuanla yıkayıp kurulayabilirsiniz. Tekrardan söylemekte fayda buluyoruz ki; saçlarınız zarar görmesin diye bu işlemlerden önce yapmanızı tavsiye ettiğimiz gibi sonrasında da nemlendirici krem veya saç bakım yağları gibi bakım ürünleri kullanmalısınız.

Oksijenli suyu uyguladıktan sonra saçlarınızı her yıkadığınızda açılma olacaktır. Eğer bu şekilde açılma olmuyorsa yeniden işlemi uygulayabilir ve istediğiniz renk tonuna gelene kadar 2-3 günde bir devam edebilirsiniz.

Oksijenli su ile saç açma yöntemini detaylıca ele aldık. Sormak istediklerinizi konu altındaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here